دوشنبه 23 تیر 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:هنر تعزیه
پارسایی فر
یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
پارسایی‌فر: تعزیه، هنری ایرانی اسلامی است
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تعزیه، هنری ایرانی اسلامی است که ظرفیت بالای هنری و معرفتی دارد و باید برای تقویت و استحکام آن گام‌های جدی برداشت.
اختتامیه چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸
گفت‌وگوی پایگاه خبری حوزه هنری با تعزیه‌خوان پیشکسوت؛
احمدشاه هم برای تعزیه‌خوانی در تکیه دولت نذر می‌کرد
مرتضی صفاریان بازمانده تعزیه از تکیه دولت که خاطره‌ای دور از کودکی‌اش دارد معتقد است: تعزیه به جامعه و مردم برای رشد معنوی، کمک می‌کند، به نقل از پدرش نذر «احمد شاه» برای سکینه‌خوانی در «تکیه دولت» را به یاد دارد و با وجود آنکه شاگردانی را در آموزش تعزیه دارد از اینکه تعزیه به فراموشی سپرده شود، نگران است.
نشست تعزیه
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
برگزاری هشتمین نشست موسیقی تعزیه
خانه موسیقی حوزه هنری استان اصفهان هشتمین نشست ماهانه موسیقی تعزیه خود را با موضوع «آسیب‌زدایی از موسیقی تعزیه» برگزار می‌کند.
تعزیه
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
صفاریان: مکان‌هایی را برای اجرای تعزیه اختصاص دهید
مرتضی صفاریان تعزیه‌خوان معتقد است: در حال حاضر تعداد تعزیه‌خوانان ما خیلی کم است و کسانی هم که این هنر را می‌آموزند جایی را برای اجرا ندارند و اگر با همین روند پیش رود ما تا چهار، پنج سال آینده شاهد از بین رفتن هنر تعزیه خواهیم بود.
تعزیه
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
تعزیه، هنر انقلابی
اسماعیل مجللی، پژوهشگر تعزیه و نویسنده کتاب «شبیه نامه»، گفت: تعزیه یک هنر انقلابی است و انقلاب، نجات‌دهنده اصلی این هنر ارزشی است.
اسماعیل مجللی
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تعزیه، هنری انقلابی
اسماعیل مجللی، پژوهشگر تعزیه و نویسنده کتاب «شبیه‌نامه»، گفت: تعزیه نهالی بود که در عهد قاجاریان کاشته شد، پهلوی او را خشکاند، اما انقلاب اسلامی این هنر ارزشی را آبیاری کرد و جان تازه‌ای در کالبد آن دمید.
تعزیه
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
در نشست «هم‌اندیشی اهالی هنر تعزیه» مطرح شد:
هنر تعزیه می‌تواند مانند یک رسانه عمل کند
خانه موسیقی حوزه هنری اصفهان، اولین نشست از سلسله‌ نشست‌های موسیقی آیینی را با عنوان «هم‌اندیشی اهالی هنر تعزیه» در ۱۹ مرداد سال جاری در خانه هنرمندان اصفهان با حضور جمعی از اساتید، پیش‌کسوتان و علاقه‌مندان هنر تعزیه برگزار کرد.