دوشنبه 7 مهر 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:نوروز
رضا اسماعیلی
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
سروده‌های تازه رضا اسماعیلی؛
«خدا در تو درخشید» به مناسبت میلاد امام حسین (ع)/ شش رباعی در همزمانی نوروز و کرونا
رضا اسماعیلی از شاعران پیشکسوت معاصر به مناسبت آغاز ماه شعبان شعری با موضوع ولادت امام حسین(ع) و چند رباعی با موضوع کرونا سروده است.
خامنه ای
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛
جهش تولید باید تغییر محسوس در زندگی مردم ایجاد کند
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند.
یادداشت اسماعیلی مجللی در باب نوروز
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت اسماعیل مجللی در باب نوروز؛
نوروز وجه مشترك همه گروه‌های قومی و اعتقادی است
نوروز جشن و آيينی است برخاسته از مجموعه شرايط طبيعی و بن مايه‌های اعتقادی مردمان فلات ايران كه در پهنه جغرافيايی فرهنگی ايران، بی وابستگي به هيچ قوم و مذهب و گروه خاص در جان فرهنگ مردم نشسته است.
مرشد محسن میرزا علی و حسین عالم بخش
پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
پیام نوروزی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری:
ظهور امام زمان مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است
مرشد میرزاعلی، مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پیام نوروزی خود گفت: ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.
کوروش زارعی در نشست پیاده روی اربعین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
به مناسبت«روز ملی هنرهای نمایشی»
صحنه تئاتر تریبون نشر ارزش‌های انسانی است
کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به مناسبت هفتم فروردین «روز ملی هنرهای نمایشی» و روز جهانی تئاتر، ضمن تبریک این روز به همه‌ هنرمندان و اهالی تئاتر، جایگاه صحنه این هنر را در مقام مکتب عشق و معرفت الهی و نیز تریبون نشر ارزش‌های انسانی دانست.
جواد انصافی
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
نگاهی به آیین‌های نمایشی نوروز
«عمو نوروز و خواجه پیروز» قدمت عظیم نمایش خیابانی ایران است
«عمو نوروز و حاجی فیروز» اولین کسانی هستند که نمایش‌های خیابانی را آغاز کردند و درست است که پیام‌آور شادی و نوروز بودند ولی نمایش‌های خیابانی را نیز اجرا می‌کردند و سوژه‌های خود را در هر روستا و شهری که می‌رفتند با توجه به شرایط آن سرزمین انتخاب می‌کردند و معمولاً به درد دل مردم و معضلات اجتماعی می‌پرداختند.
نوروز
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
سلام، نوروز، هنر
نقش هنر در جشن‌های نوروزی
از نظر اسلام نوروز و بزرگداشت آن نه تنها مذمت نشده است كه بهانه‌ای فرخنده برای هر انسان خردمند است تا بتواند شتابی افزون‌تر در پیمودن راه دراز معنویت پیدا كند.
لطفی
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
غلامحسین لطفی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
می‌ترسم چند سال دیگر آیین‌هایمان از یادمان برود
غلامحسین لطفی، بازیگر سینما و تلویزیون، با تاكید بر پرداخت به آیین‌های باستانی كشور از طریق فضای سینما، گفت: متاسفانه توجه به این‌گونه مناسبت‌ها در آثار سینمایی كم‌رنگ شده و انگار نوروز فراموش شده است.
عباس غزالی
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
غزالی در گفت‌و گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
لحظه لحظه‌ آیین‌های نوروزی بار دراماتیك دارد/ در تعطیلات از خواندن رمان‌ غافل نشوید
عباس غزالی، بازیگر سینما و تلویزیون، با اشاره به ارزش‌های والای آیین‌های باستانی و سنتی كشورمان گفت: سینما باید همچون تلویزیون برای مناسبت‌های باستانی‌مان ارزش قائل باشد و نگذارد آیین‌هایمان خاك بخورند تا فراموش شوند.
ضیاالدین دری
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵
ضیاءالدین دری در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حوزه هنری:
ساخت آثار مناسبتی مثل نوروز، ذوق می‌خواهد/ كلیشه و شعارزدگی ناشی از پژوهش كم است
ضیاءالدین دری، كارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون، با اعتقاد بر اینكه ساخت كار مناسبتی در فضای سینما ذوق شخصی می‌خواهد، گفت: برای پرداختن به آیین‌های باستانی مثل نوروز باید مطالعه، تحقیق و اشراف كامل بر ریشه‌های فرهنگی داشت تا موفق باشیم.