دوشنبه 27 آیان 1398
نتیجه جستجوی کلیدواژه:مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری
سارا جلوداریان
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
سارا جلوداریان: شعر آیینی، شعری است که روح تعهد و انسانیت‌مداری در آن متبلور است
شعر آیینی گستره وسیعی از سروده‌ها را دربرمی‌گیرد که به نوعی روح تعهد و انسانیت‌مداری در آن متبلور شده و زیر شاخه‌ای متعالی و ارزشمند از شعر ملی ماست که از گذشته تاکنون، شعرای فراوانی پرچمدار و جلودار آن بوده‌اند.
اسماعیل امینی
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
امینی: حضور و دخالت نااهلان، بزرگ‌ترین آسیب شعر دینی است
اسماعیل امینی درباره شعر آیینی گفت: حضور و دخالت نااهلان بزرگ‌ترین آسیب شعر دینی است. نااهلان یعنی کسانی که شعر دینی را ابزار مطامع خود می‌پندارند. مطامعی از قبیل شهرت‌طلبی، روی و ریا، دامن زدن به اختلافات مذهبی و فرقه‌ای، مجادلات سیاسی و انتخاباتی، حرص قدرت، نفسانیت و بسیاری کج فهمی‌های دیگر از این دست.
قربان ولیئی
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
ولیئی: شعر آیینی را می‌توان زیر مجموعه شعر معنوی دانست
قربان ولیئی از شاعران برجسته شعر آیینی و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان، درخصوص تعریف و مشخصه‌های این نوع شعر گفت: شعر آیینی را می‌توان زیرمجموعه شعر معنوی دانست، البته در شعر آیینی، تاکید بر افراد و رخدادهایی‌ست که مرتبط با عالم قدسی هستند.
عرفان پور
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
عرفان‌پور: شعر آیینی، شعر موضع‌مند در همه موضوعات است
میلاد عرفان‌پور از شاعران مطرح شعرآیینی با اشاره به اینکه شعر آیینی اصطلاحی است که مترادف با شعر اهل‌بیت(ع) و شعر دینی وضع شده است گفت: شعر آیینی، شعری است که موضع اهل‌بیت(ع) را داشته باشد و از گفتمان اسلامی سرچشمه بگیرد و می‌تواند دربردارنده موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و یا مناجات باشد.
احمد علوی
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
احمد علوی شاعر آیینی:
شعر آیینی امروز بسیار توسعه‌یافته و رو به رشد، اما در معرض خطر است
احمد علوی، شعر آیینی امروز را بسیار توسعه یافته، روبه رشد و در معرض خطر دانست و درباره خلاءهای موجود در این نوع شعر گفت: خیلی از شعرهای آیینی هستند که متعهد نیستند و فلسفه شعر آیینی را درک نکرده و از خط قرمزها عبور کرده‌اند.
شعر - قلم - کتاب
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
دیدار با شاعران عراقی در حوزه هنری
به همت دفتر ادبیات ملل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، دیدار با شاعران عراقی سه‌شنبه ۲۲ مردادماه، ساعت ۱۵ در سالن سلمان هراتی حوزه هنری صورت می‌گیرد.
محمدامین زواری
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
نشست هفتگی ادبیات افغانستان در حوزه هنری برگزار شد
نشست هفتگی ادبیات افغانستان، پنج‌شنبه ۱۷ مردادماه با حضور دکتر محمدامین زواری، نویسنده افغانستانی ساکن سوئد و نویسنده کتاب «جغرافیای تاریخی بلخ» به عنوان مهمان ویژه، در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار شد.
مصطفی علیپور
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
در کارگاه شعر نیما مطرح شد
علیپور: شعر فاقد موسیقی، بسیاری از ارزش‌هایش را از دست می‌دهد
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، کارگاه شعر نیما سه‌شنبه ۱۵ مردادماه با حضور مصطفی علیپور شاعر، منتقد و مدرس این کارگاه، در حوزه هنری برگزار شد.
سعید بیابانکی
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
بیابانکی: حسین آهی یک مرجع علمی در حوزه ادبیات کلاسیک بود
ویژه‌برنامه کارگاه ساعت شعر حوزه هنری به بهانه درگذشت حسین آهی شاعر، پژوهشگر و گوینده رادیو و تلویزیون، با سخنرانی و بیان خاطرات سعید بیابانکی، محمود حبیبی‌کسبی و ناصر فیض در حوزه هنری برگزار شد.
مباهله
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
دومین دوره جشنواره ادبی «مباهله» برگزار می‌شود/علاقه‌مندان تا ۲۸مرداد آثار خود را ارسال کنند
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، جشنواره ادبی شعر و نثر «مباهله» برگزار می‌شود.
حسین آهی
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
ویژه‌برنامه کارگاه ساعت شعر حوزه هنری برای حسین آهی برگزار می‌شود
به بهانه درگذشت حسین آهی، شاعر، پژوهشگر و گوینده رادیو و تلویزیون، ویژه‌برنامه کارگاه ساعت شعر، یک‌شنبه ۱۳ مردادماه، با حضور سعید بیابانکی، علی داوودی، محمود حبیبی کسبی و ناصر فیض برگزار می‌شود.
راضیه تجار
چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸
کارگاه داستان «راضیه تجار» در حوزه هنری برگزار می‌شود
به همت مرکزآفرینش‌های ادبی حوزه هنری، کارگاه داستان «راضیه تجار» با پرداخت به مباحث شخصیت‌پردازی، گفت‌وگونویسی، فضاپردازی و عناصر داستان برگزار می‌شود.
نشست هفتگی افغانستان
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
مجید استیری:
زبان داستانی «ناسور» درخور ستایش است
پنجاه‌‏‏ونهمین نشست ادبیات معاصر افغانستان با نقد مجموعه داستان «ناسور» نوشته خداداد حیدری نویسنده افغان، و با حضور مجید استیری نویسنده و منتقد ایرانی، و احمد مدقق نویسنده و منتقد افغانستانی در حوزه هنری برگزار شد.
کارگاه نیما
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
ساخت معنا در شعر، در کارگاه شعر نیما بررسی شد
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، کارگاه شعر نیما با حضور مصطفی علیپور، شاعر، منتقد و مدرس این کارگاه، برگزار شد.
اردو به خانه نیما یوشیج
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
اعضای کارگاه ساعت شعر حوزه هنری به خانه نیما رفتند
به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، اردوی یک‌روزه مدرسان و اعضای کارگاه ساعت شعر حوزه هنری به خانه و مزار نیما یوشیج در روستای یوش مازندران و به منظورآشنا کردن اعضای کارگاه با زندگی و اندیشه‌های نیما برگزار شد.