سه شنبه 6 فروردین 1398
نتیجه جستجوی کلیدواژه:مرتضی سرهنگی
شهاب مرادی
یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام شهاب مرادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
مرتضی سرهنگی بازگوکننده جنگ نیست؛ او روایتگر حماسه و مجاهدت است
شهاب مرادی گفت: مرتضی سرهنگی تنها بازگوکننده و نقل‌کننده جنگ و اتفاقات آن نیست؛ او روایتگر حماسه، رشادت و مجاهدت کسانی است که تاریخ بسیار کم به خود دیده است.
گلعلی بابایی
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
گلعلی بابایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
شخصیت و هویت ادبیات دفاع مقدس مدیون فعالیت‌های شبانه‌روزی سرهنگی است
گلعلی بابایی، نویسنده دفاع مقدس، درباره ویژگی شخصیتی مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی با دقت و وسواسی که به خرج داده است ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به سطح بالایی از کیفیت رسانده؛ به‌طوری که امروزه یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها خاطرات رزمندگان دفاع مقدس است.
نصرت الله محمودزاده
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷
نصرت‌الله محمودزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
انکار سرهنگی یعنی انکار همه ادبیات دفاع مقدس
نصرت‌الله محمودزاده، نویسنده، درباره ویژگی شخصیت و قلم مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی انسان بزرگی است که در زمان حیاتش شناخته نمی‌شود و اگر کسی سرهنگی را انکار کند همه ادبیات دفاع مقدس را انکار کرده است.
احمدرضا درویش
سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
احمدرضا درویش در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سرهنگی دستاوردهای جنگ تحمیلی را برای ما حفظ کرد
احمدرضا درویش، کارگردان سینما، گفت: مرتضی سرهنگی، یادگار جنگ، ایثار، بمب، موشک و روزهای سخت است؛ این یادگار گران را باید قدردان بود. ارزش کار مرتضی سرهنگی را نمی‌توان به زبان آورد اما وظیفه همه ما همت کردن و برجسته کردن فعالیت‌های این مرد بزرگ ادبیات مقاومت است.
مرتضی سرهنگی
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
درباره «متولد آذر»؛ مستند پرتره مرتضی سرهنگی
سیمای یک مجاهد فرهنگی
رضا امیرخانی
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
رضا امیرخانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سرهنگی یادگار دوران طلایی حوزه هنری است
رضا امیرخانی، نویسنده، درباره ویژگی شخصیت مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی بر هدف، راه و منش خود ایستاده است و این اراده برخاسته از خط اصیلی است که ما را به یاد دهه ۶۰ می‌اندازد.
رونمایی از پرتره مرتضی سرهنگی
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
مستند «متولد آذر» رونمایی شد
از هدیه خاص مسعود ده‌نمکی تا اشک‌های سرهنگی
مراسم رونمایی از مستند پرتره مرتضی سرهنگی با عنوان «متولد آذر» با حضور جمع کثیری از شخصیت‌های فرهنگی و هنری در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
گلزار راغب
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
کیانوش گلزار راغب در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سرهنگی با تلاش خود مانع از خام‌فروشی خاطرات دفاع مقدس شد
کیانوش گلزار راغب، نویسنده دفاع مقدس، درباره ویژگی شخصیتی مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی با تلاش‌های خود متد و شیوه جدیدی را برای خاطره‌نگاری و ثبت تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایجاد کرد که مخاطب را جذب کند. او با چنین اقدامی مانع از خام‌فروشی خاطرات رزمندگان و تاثیرگذاران انقلاب اسلامی شد.
راحله صبوری
شنبه ۱ دی ۱۳۹۷
راحله صبوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
مرتضی سرهنگی چراغ دفتر ادبیات مقاومت را روشن نگه داشته است
راحله صبوری، نویسنده کتاب‌هایی همچون «کوچه نقاش‌ها» و «مهمان صخره‌ها» در آستانه رونمایی مستند «متولد آذر» که شرحی است بر زندگی و فعالیت‌های مرتضی سرهنگی، اظهار کرد: ایشان با تمام کم و کاستی‌ها از ابتدا چراغ دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری را روشن نگه‌داشته است.
اسماعیل امینی
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اسماعیل امینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
سرهنگی روایتگر حقیقت است/ او در پی تحقق آرمان‌هایش بدون ناامیدی پیش می‌رود
اسماعیل امینی، شاعر و کارشناس حوزه ادبیات، درباره ویژگی شخصیت و قلم مرتضی سرهنگی گفت: سرهنگی بعد از جنگ به جای پرداختن به روایت اسطوره‌ای در پی روایت حقیقت است بدون آن‌که به ارزش‌ها و عظمت دفاع مقدس خدشه‌ای وارد شود، او بدون ناامیدی و گلایه برای تحقق آرمان‌هایش شبانه روز تلاش می‌کند.
بهداروند
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
در آستانه رونمایی از مستند «متولد آذر»؛
بهداروند: مرتضی سرهنگی روزی را بدون دغدغه انقلاب سپری نکرده است
نویسنده کتاب «زندان الرشید» درباره شخصیت مرتضی سرهنگی گفت: مرتضی سرهنگی مرادش از کار در حوزه ادبیات و نشر کتاب، تحقق اهداف والای خود و ایفای نقشش در حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی است.
منصور انوری
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
در آستانه رونمایی از مستند «متولد آذر»؛
انوری: تندیس «سرهنگی» ساخته و در میدان مهم شهر نصب شود
منصور انوری، برگزیده جایزه ادبی جلال‌آل‌احمد در سال ۱۳۹۰، در آستانه رونمایی از مستند «متولد آذر» پرتره استاد مرتضی سرهنگی، گفت: اهمیت سرهنگی آن‌چنان است که به پاس زحمات و خلاقیت‌هایش می‌توان تندیسی از وی ساخت و در میدان مهم شهر گذاشت تا همگان از او سخن بگویند و در یادها و خاطره‌ها زنده بماند و آیندگان وجود وی را قدر بدانند.
سرهنگی
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
رونمایی مستند پرتره «متولد آذر» در حوزه هنری
مستند پرتره «متولد آذر» یک‌شنبه ۲ دی‌ماه با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کشور در حوزه هنری رونمایی می‌شود.
مرتضی سرهنگی
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
یادداشت/ رسول حسنی
«متولد آذر» عبور از پرتره «مرتضی سرهنگی» است
«متولد آذر» پرتره‌ مرتضی سرهنگی از نویسندگان مطرح حوزه ادبیات مقاومت است که اثری قابل اعتنا در جشنواره «سینما‌حقیقت» محسوب می‌شود.