چهارشنبه 14 خرداد 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:محمدعلی رجبی
محمدعلی رجبی
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹
محمدعلی رجبی: هنرمند موحد هنر را به عنوان جلوه‌ای از حقیقت عرضه می‌کند/ خلق بیش از ۱۰۰ اثر «بر آستان قدس»
محمدعلی رجبی در ویژه برنامه پوشش روز جهانی قدس و آیین «برآستان قدس» حوزه هنری عنوان کرد: هنرمند موحد به عنوان فردی که با خدای خود عهدی دارد، هنر خود را نیز به عنوان جلوه‌ای از حقیقت عرضه می‌کند.
غلامعلی طاهری و محمدعلی رجبی
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
نگاه هنرمندان به هنر انقلاب/ ۱۳
طاهری: مؤلفه‌های هنر انقلاب شناسایی و در کتب دانشگاهی آورده شوند/ رجبی: دانشگاه‌ها منابع بسیار اندکی پیرامون هنر انقلاب دارند
غلامعلی طاهری نقاش و استاد دانشگاه گفت: پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی ایران، باید مؤلفه‌ها و شاخصه‌های هنر انقلاب جمهوری اسلامی ایران را بیابیم. اگر این مؤلفه‌ها را مؤثر در هنر معاصر کشور یافتیم، باید در کتب درسی و دانشگاهی آورده شوند.
محمدعلی رجبی
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
محمدعلی رجبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
خباثت انگلیسی‌ها ساحت هنر را نیز آلوده می‌کند/ نسل جوان حتما از این نمایشگاه دیدن کنند
محمدعلی رجبی پژوهشگر هنر و استادنگارگری، گفت: دیدن آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» نشان می‌دهد که تا چه اندازه هنرمندان ما آگاه هستند اما بیش از این نباید به خباثت‌های انگلیس پرداخت؛ زیرا به قدری این‌ها دستشان به خون آلوده است که ساحت هنر را نیز آلوده می‌کنند.
محمدعلی رجبی
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
رجبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
جایگاه امروز هنر جایگاه خوبی است اما تا مطلوب فاصله داریم
محمدعلی رجبی درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه هنرهای تجسمی گفت: ما نسبت به گذشته حرکت‌های بسیار مطلوبی را در حوزه هنر شاهد بوده‌ایم و امروز جایگاه خوبی داریم اما فاصله ما تا مطلوب زیاد است و باید با اصلاح برخی اشتباهات و ارائه دقیق آموزش بتوانیم به سمت نقطه ایدئال حرکت کنیم.
نشست گفتمان بینا متنی نگارگری و مجسمه سازی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
نشست « گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی» برگزار شد؛
رجبی: هنرمند باید جوهره اثر را بشناسد و با معرفت وارد حوزه عمل شود
محمدعلی رجبی، استاد نگارگری و پژوهشگر، درباره گفتمان بینامتنی در هنر گفت: گفت‌وگوی بینامتنی مسئله‌ای است که از سالیان بسیار وجود داشته است. در میان همه رشته‌های هنری امر مشترک، خود هنر است که باید هنرمند در اثرش جوهره آن را بشناسد و با معرفت وارد حوزه عمل شود.
محمدعلی رجبی
سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶
رجبی: خلق اثر هنری نيازمند پيوستگي است/ آموزش و اقتصاد از الزامات ارتقای هنر هستند
محمدعلی رجبی با تاکيد بر توجه بر آموزش اظهار کرد: تشويق هنرمندان و محققان برای پرداختن به هنر به صورت عملی و نظری مي‌تواند به بهبود شرايط فعلی کمک کند. در عين حالی که هنرمندان نيازمند حمايت هستند، بايد آثارشان به قيمت مناسب خريداری شود.
محمدعلی رجبی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
محمدعلی رجبی:
برگزاری مستمر و منظم جشنواره کاریکاتور خراسان شمالی الگوی سایر جشنواره‌هاست
هنرمند برجسته کارتون و کاریکاتور گفت: برگزاری مستمر و منظم جشنواره سراسری کاریکاتور خراسان شمالی، این جشنواره را به برندی جاافتاده و الگویی شایسته برای سایر جشنواره‌ها تبدیل کرده است.