دوشنبه 23 تیر 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:محسن میرزاعلی مدیر دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری
مرشد میرزاعلی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
دبیرجشنواره مجازی نقالی «نقشا»:
همراهی خانواده‌ها با فرهنگ اصیل ایرانی در جشنواره «نقشا»
دبیرجشنواره مجازی نقالی «نقشا» با تاکید بر آنکه این نخستین جشنواره هنر آیینی و نمایشی نقالی با اتکا بر شاهنامه حکیم فردوسی طوسی در دو بخش ملی و بین‌المللی است، تاکید کرد: نقشا به همراهی خانواده‌ها با هویت و فرهنگ اصیل ایرانی کمک می‌کند.
مرشد میرزاعلی
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
مرشد میرزاعلی: حضرت علی(ع) انگیزه مردمی برای اقبال به تعزیه و نقالی است/ امشب آخرین اجرای سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه علی(ع)»
دبیر نخستین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه علی(ع)» معتقد است: از بین همه این هنرهای آیینی، شاید آنچه باعث شده مردم بیشتر به سمت تعزیه و نقالی بیایند، حضرت علی(ع) و ماجراهای کربلا و امام حسین(ع) هستند که اینها را ویژه‌تر کرده است، چرا که موضوعات بیشتر با درس‌های بیشتری را دارند که در زندگی مردم جریان دارد.
دبیران اجرایی و علمی «جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا»
دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
دبیران اجرایی و علمی «جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا» منصوب شدند
مرشد محسن میرزاعلی و دکتر احمدرضا آذربایجانی طی احکامی از سوی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به سمت دبیر اجرایی و علمی «جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی نقشا» منصوب شدند.
کوروش زارعی
چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
کوروش زارعی خبر داد؛
فراخوان جشنواره‌ نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا» منتشر شد
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط قرنطینه خانگی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، فرصت را مغتنم شمردیم که جشنواره «نقالی شاهنامه و شاهنامه‌خوانی» را با عنوان «نقشا» با بودجه کمتر و در فضای مجازی برگزار کنیم.
اختتامیه چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
با تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان؛
آیین اختتامیه چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین برپا شد
آیین اختتامیه چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین «روایت راهیان» که مهرماه سال جاری همزمان با ایام اربعین حسینی از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برپا شده بود، عصر امروز با تجلیل از برگزیدگان، ستاد برگزاری و پیشکسوتان در تماشاخانه مهر برگزار شد.
مرشد محسن میرزا علی و حسین عالم بخش
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
میرزاعلی از احتمال برپایی جشنواره «نقالان علوی» در محرم خبر داد
مدیر دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: جشنواره نقالان و پرده‌خوانان غدیر (علوی) امسال به مناسبت اعیاد قربان و غدیر برگزار نمی‌شود، اما در تلاش هستیم تا این رویداد را در قالب سوگواره‌ای با همین نام یعنی «علوی» در ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) برگزار کنیم.
عیادت مرشد سعیدی
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸
زارعی به عیادت مرشد سعیدی رفت
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، روز گذشته به اتفاق جمعی از مسئولان و هنرمندان تئاتر از مرشد سیدمصطفی سعیدی، پیش‌کسوت نقالی و پرده‌خوانی، عیادت کردند.
مرشد محسن میرزا علی و حسین عالم بخش
پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
پیام نوروزی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری:
ظهور امام زمان مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است
مرشد میرزاعلی، مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پیام نوروزی خود گفت: ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.
مصاحبه با نقالان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
مرشد ورمزیار در زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی:
شاهنامه، نه نامه شاهان بلکه نامه‌ای شاهانه است
مرشد ابوالفضل ورمزیار در زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی، گفت: شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی هیچ ربطی به تمجید شاهان دوران خود نداشته و عنوان «شاهنامه» به دلیل شاهانه بودن و فرمانروایی مطلق این نامه ۶۵هزار بیتی بر دیگر نامه‌های منظوم به آن داده شده است.
سومین همایش تئاتر اربعین
شنبه ۱۲ آیان ۱۳۹۷
یادداشت صمد رحیمی بر سومین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین حسینی
باورش سخت بلکه غیر قابل باور است
صمد رحیمی، مدیر واحد نمایش حوزه هنری گلستان و هنرمند حاضر در سومین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین، طی یادداشتی به بیان زیبایی‌های اربعین حسینی امسال با حضور نمایش‌های حوزه هنری پرداخت.
مرشد چایانی
شنبه ۱۲ آیان ۱۳۹۷
مراسم نقالی و پرده‌خوانی عشاق برگزار شد
مرشد چایانی از اجرای نقالی خود در حرم حضرت معصومه (س) گفت
مرشد چایانی، هنرمند نقال و پرده‌خوان چیره‌دست کشور، اربعین امسال را در حرم حضرت معصومه (س) به خدمت زائران خواهر امام هشتم (ع) پرداخت و این‌گونه خود را با زائران اربعین حسینی همراه کرد.
محسن میرزاعلی
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷
مرشد میرزاعلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
هنرمندان در پیاده‌روی اربعین یکپارچه و یک‌دل آمده‌اند/ شناسنامه «روایت راهیان» به نام حوزه هنری است
مرشد میرزاعلی، مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری که برای سومین سال پیا‌پی در همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین (روایت راهیان) شرکت کرده است، گفت: حضور جمعی و یکپارچه هنرمندان در مسیر پیاده‌روی اربعین نشانه عظمت امام حسین(ع) و اهل بیت ایشان است؛ چرا که در پیاده‌روی اربعین همه مردم «من» را کنار گذاشته و «ما» می‌شوند. هنرمندان نیز هر نوع تفکر هنری و هر نگرشی به دنیای خود را کنار گذاشته و در این راه تنها به خدمت و جلب رضای سیدالشهدا (ع) می‌اندیشند.
مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق»
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری منتشر کرد؛
برنامه مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)
دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری برنامه‌های مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» را که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود منتشر کرد.
مرشد محسن میرزا علی و حسین عالم بخش
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری خبر داد:
نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود
محسن میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری از برگزاری مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) با همکاری مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت (علیهم السلام) از فردا (۲۶مهر ماه) خبر داد.
رندان تشنه لب
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
شب شعر «رندان تشنه‌لب» برگزار شد
شب شعر «رندان تشنه‌لب» به مناسبت ماه محرم با حضور جمعی از اساتید شعر آیینی کشور و با اجرای رسالت بوذری در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.