شنبه 14 تیر 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:عبدالجبار کاکایی شاعر
عبدالجبار کاکایی
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
عبدالجبارکاکایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
مانند زرویی در عرصه طنز در ۱۰۰ سال گذشته نداشته‌ایم
عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه‌سرا، درباره مرحوم زرویی نصرآباد گفت: با توجه به آثار به جای مانده، قریحه، ذوق و دانش در ۱۰۰ سال گذشته مانند زرویی نصرآباد در عرصه طنز نداشته‌ایم.
عبدالجبار کاکایی
یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷
سی‌وسومین برنامه «اتفاق ترانه» برگزار شد
عبدالجبار کاکایی: غزل از اتفاقات و رویدادهای زمانه خویش رنگ می‌گیرد/ روایت و دید جدید در ترانه، با ظهور انیمیشن و سینما
سی‌وسومین برنامه از سری برنامه‌های «اتفاق ترانه» با حضور علاقه‌مندان به ترانه و موسیقی در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد. در این برنامه به موضوع مسیر طی شده غزل و نوع روایت به واسطه ظهور رسانه‌های جدید بر ترانه و اشعار شعرا پرداخته شد.
سی و دومین برنامه « اتفاق ترانه»
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
عبدالجبار کاکایی:
ترانه آگاه کننده جامعه نیست، روایتگر آن است
عبدالجبار کاکایی درباره وضعیت ترانه در جامعه گفت: ما نباید از ترانه انتظار داشته باشیم فکر، اندیشه و حکمت به مخاطب بدهد، این کار شعر است. ترانه وضعیت جامعه را بازگو می‌کند. از همین رو زمانی حال ترانه خوب می‌شود که حال مردم و جامعه خوب باشد.
اتفاق ترانه
یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷
در سی‌ودومین اتفاق ترانه مطرح شد
عبدالجبار کاکایی: ترانه‌سرا باید آزادانه دغدغه‌هایش را بیان کند/ توجه حوزه هنری به ترانه بسیار امیدبخش و دلگرم کننده است
عبدالجبار کاکایی در تازه‌ترین برنامه «اتفاق ترانه» گفت: ترانه‌سرا در خلأ زندگی نمی‌کند و گاهی باید بر اساس دغدغه خود ترانه بسراید. متاسفانه به دلیل منفعت مالی، هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ کنسرت‌های سودآور برگزار می‌کنند که اینها بر پیکره موسیقی ضربه می‌زند.
بیست و یکمین محفل «اتفاق ترانه»
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
تازه‌ترین برنامه «اتفاق ترانه» برگزار شد
کاکایی: عاشق و شیفته ادبیات شوید
عبدالجبار کاکایی گفت: پاسخم به کسانی که می‌گویند می‌خواهند شاعر شوند این است که بروید و عاشق و شیفته ادبیات شوید و شیفته‌وار آثار ادبی را بخوانید.
عبدالجبار کاکایی
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶
در حاشیه بیست‌وهشتمین محفل شعرخوانی «اتفاق ترانه»
کاکایی: مدیریت علمی کارگاه‌های ادبی اصلی‌ترین شرط موفقیت است
عبدالجبار کاکایی، شاعر و منتقد ادبی، درباره برگزاری کارگاه‌های ادبی گفت: تکثر کارگاه‌ها اصلا ملاک نیست و اگرکارگاه‌های ادبی «علمی» برگزار شود در این صورت بر فضای فرهنگی کشور اثرگذار خواهد بود.
 اتفاق ترانه
یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
بیست‌وهفتمین محفل «اتفاق ترانه» برگزار شد
کاکایی: ترانه‌سرا باید ژرف‌نگر باشد/ لزوم مطالعه تاریخی از سوی ترانه‌سرایان
بیست‌وهفتمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» با معرفی کتاب توسط عبدالجبارکاکایی و حضور هنرمندان و جمعی از شاعران و ترانه‌سرایان مطرح کشور غروب شنبه، دوم دی‌ماه، در حوزه هنری برگزار شد.
عبدالجبار کاکایی
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
بیست‌وهفتمین محفل شعر و موسیقی برگزار می‌شود
عبدالجبار کاکایی به «اتفاق ترانه» می‌آید
بیست‌وهفتمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» روز شنبه دوم دی‌ماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه هنری با معرفی کتاب توسط عبدالجبار کاکایی و حضور هنرمندان و جمعی از شاعران و ترانه‌سرایان مطرح کشور برگزار می‌شود.
عصر شعر استان مرکزی
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
عبدالجبار کاکایی در جمع شاعران اراک، خمین و دلیجان
به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان مرکزی و با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) عصر شعر با حضور عبدالجبار کاکایی و شاعران استان مرکزی در محل بیت قدیمی امام خمینی(ره) در شهر خمین برگزار شد.