شنبه 16 فروردین 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:سعید تشکری
آتون نامه
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت سعید تشکری بر «آتون نامه» محمد اسماعیل حاج علیان
سعید تشکری معتقد است: در روزگار کنونی گفتن از کتاب خوب و نوشتن از رمان خوب خیلی سخت شده است، آنقدر سخت، که گاهی فکر می‌کنی، برای چه کسی باید گفت و برای چه کسی باید نوشت، و من همچنان باور دارم که کتاب خوب خوانده می‌شود و قلم خوب ستوده می‌شود.
داستان رمان «رژیسور» نوشته سعید تشکری
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸
به بهانه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضاخان؛
«رژیسور» ماجرای حمله و به توپ بستن حرم رضوی است
داستان رمان «رژیسور» نوشته سعید تشکری دارای تمی عاشقانه است که به ماجرای حمله و به توپ بستن حرم رضوی توسط ارتش روسیه تزاری مربوط می‌شود.
سعید تشکری
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸
سعید تشکری چهره برتر هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی شد
هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، سعید تشکری طی مراسمی با حضور جمعی از هنرمندان مطرح استانی و کشوری با دریافت نشان «فیروزه هنر» به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی معرفی شد.
رژیسور
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
چرا «رژیسور» دیده نشد؟
دبیر علمی جایزه داستان‌های حماسی
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
حضور ۱۷۰ نویسنده با ۲۲۰ اثر در نخستین جایزه داستان‌های حماسی
دبیر علمی جایزه داستان‌های حماسی گفت: ۱۷۰ نویسنده در حوزه ادبیات داستانی با ۲۲۰ اثر در فراخوان نخستین جایزه داستان‌های حماسی شرکت کرده و آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.
تشکری
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
هفته پژوهش/۱
ادبیات نمایشی دفاع مقدس از پژوهش دراماتیک محروم است
تشکری در مورد ادبیات نمایشی دفاع مقدس گفت: ادبیات نمایشی دفاع مقدس کشور از پژوهش دراماتیک محروم است. جدای از نبود پژوهشگر اختصاصی در این زمینه، محلی هم برای ارائه پژوهش‌های ادبیات نمایشی وجود ندارد.
تشکری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
تشکری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
الگوی مناسبی برای نمایشنامه‌های اقتباسی دفاع مقدس نداریم/ تخصص از تئاتر دفاع مقدس خارج شده است
سعید تشکری، نویسنده رمان و نمایشنامه، با اشاره به اینکه اقتباس ادبی از رمان‌های دفاع مقدس کار دشوار و تخصصی است، گفت: متاسفانه ما تخصص را از تئاتر خارج کردیم و بیشتر به تجربه و آزمایش روی آوردیم. این موضوع موجب آسیب‌پذیری تئاتر دفاع مقدس شده است.
تشکری
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
سعید تشکری هم‌زمان با روز قلم:
نویسندگی فضیلت الهی است
سعید تشکری، نویسنده رمان و نمایشنامه، به مناسبت روزقلم گفت: نویسندگی نیز یک فضیلت است. فضیلتی که از جانب خداوند به انسان بخشیده شده و حال او در مقام نویسنده با آثارش شکرگزار این توانایی خود است.