شنبه 17 خرداد 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:روز ادبیات کودک و نوجوان
دکتر یدالله وفاداری
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
تئاتر کودک و نوجوان/۱
وفاداری: تخصص، نیاز اصلی مربی‌های تئاتر کودک و نوجوان است/ به بچه‌ها قدردانی از لحظات زندگی را یاد دهیم
دکتر یدالله وفاداری، استاد دانشگاه و پیش‌کسوت تئاتر کشور، معتقد است: مربی تئاتر کودک و نوجوان باید همانند یک پزشک متخصص اطفال دوره‌های تخصصی را پشت سر بگذارد تا بتواند راه درستی را برای رشد و بالندگی کودک با استفاده از هنر تئاتر ترسیم کند.
مراسم رونمایی دو کتاب شعر «مریم زندی»
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
به بهانه سالروز ادبیات کودک و نوجوان
دو کتاب شعر مریم زندی رونمایی شد
مراسم رونمایی از دو کتاب شعر کودک مریم زندی با عناوین «خرسم یکی‌یکدانه است» و «مشق آسمان» با حضور مریم اسلامی شاعر و منتقد ادبیات کودک، داوود ضامنی پژوهشگر و با اجرای بابک نیک‌طلب نویسنده و شاعر کودک و نوجوان سه‌شنبه ۱۹ تیرماه در حوزه هنری برگزار شد.
محمد سرور رجایی
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
رجایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
باید به کودکان افغان احساس هویت بدهیم
محمدسرور رجایی، مدیر مسئول مجله کودک و نوجوان «باغ» که ویژه کودکان مهاجر افغانستان در ایران منتشر می‌شود، گفت: تلاش کرده‌ایم کودکان به این موضوع توجه کنند که متعلق به کشوری هستند و با آنکه این کشور در جنگ است اما سرزمین مادری است. باید به کودکان افغان احساس هویت بدهیم تا میهن و ریشه‌های خود را فراموش نکنند.
رودابه حمزه ای
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷
رودابه حمزه‌ای در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
فرهنگ‌سازی برای کودکان باید اولویت نخست باشد
رودابه حمزه‌ای در آستانه روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: در تمام کشورهای پیشرفته فرهنگ‌سازی برای کودکان در اولویت است. آسیب‌های اجتماعی که امروز در جامعه شاهد هستیم، به دلیل همین موضوع است که به کودکانمان اهمیت نداده‌ایم.