دوشنبه 5 آیان 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:دومین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر
جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر
جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶
با تقدیر از شرکت‌کنندگان این رویداد فرهنگی هنری
دومین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر به پایان رسید
آیین پایانی دومین جشنواره نقالی و پرده خوانی غدیر شب گذشته در محوطه باز حوزه هنری در کنار شهدای گمنام با حضور مدیران هنری و پیشکسوتان و علاقه‌مندان به هنر نقالی و پرده خوانی برگزار شد.
 نشست رسانه ایی دومین جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
در نشست رسانه‌ای «دومین جشنواره پرده‌خوانی و نقالی غدیر» مطرح شد:
فتحعلی‌بیگی: امیدوارم از منظرهای مختلفی به سیره امام علی(ع) توجه شود/ عالم‌بخش: ۳۱ اجرا توسط ۳۱ نقال و پرده‌خوان انجام خواهد شد
داود فتحعلی‌بیگی، دبیر علمی جشنواره«پرده‌خوانی و نقالی غدیر» گفت: خوشبختانه مقدمات توجه به سیره حضرت علی(ع) از طریق این جشنواره فراهم آمده است و امیدوارم در آینده از منظرهای مختلفی نسبت به سیره این امام بزرگوار توجه شود.
دکتر اردشیر صالحپور
سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶
صالحپور: نقالی امروز، نیازمند نوآوری هنرمندانه است
هنرمندی که به خزینه‌ فرهنگی ملی و مذهبی وصل باشد در ارتقای سبک زندگی و استحکام فرهنگ خودی، موثر خواهد بود. برگزاری جشنواره‌ی پرده‌خوانی و نقالی «غدیر» را نیز قدم بسیار خوبی برای رجعت به فرهنگ ملی و مذهبی می‌دانم.
فتح‌علی‌بیگی
یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶
فتح‌علی‌بیگی در هفته کرامت:
منقبت خوانی اهل بیت (ع) از ویژگی‌های رسانه‌ای برخوردار است
داوود فتح‌علی‌بیگی، از اساتید دانشگاهی و پژوهشگران هنرهای نمایشی کشور، گفت: در هنر نقالی به اخلاق و فضایل برجسته ائمه(ع) پرداخته می‌شود و عدم پرداخت به یک مورد از اخلاق آنها دلیل بر عدم وجود این محاسن نیست.
دومین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
به بهانه برگزاری دومین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر
رسالت معرفی و زنده نگه داشتن هنرهای بومی و آیینی
مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روزرسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و منقبت‌خوانی در کشور، دومین دوره جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی)، را هم‌زمان با دهه امامت و ولایت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) در میدان امام حسین(ع) و حوزه هنری برگزار خواهد کرد.