چهارشنبه 1 آیان 1398
نتیجه جستجوی کلیدواژه:حوزه هنری
داود ضامنی
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
از نگاه آرمان‌گرا به سیاست‌گذاری فرهنگی تا نگاه مسأله‌گرا
داود ضامنی معاون فرهنگی امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در یادداشتی آورده است: طراحی یك برنامه خوب، راه را برای تحقق یک سیاست فرهنگی هموار می‌كند. آرمان‌گرایی در سیاست‌گذاری فرهنگی اگر متکی بر فهم و کشف مسأله‌های فرهنگی نباشد نتیجه‌ای جز غلطیدن در ورطه توهم‌گرایی در پی نخواهد داشت.
بیابانکی شب شعر عاشورایی «خط خون»
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)
شب شعر عاشورایی «خط خون» در حوزه هنری برگزار شد
شاعران آیینی برجسته کشور برای عرض ارادت به ساحت مقدس ابا عبدالله الحسین(ع) شنبه سیزدهم مهرماه در حوزه هنری گرد هم جمع شدند.
مولود
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸
اسماء مولود یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه «ما رایت الا جمیلا»:
اصالت در هنر ایرانی موج می‌زند
اسماء مولود یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه «ما رایت الا جمیلا»، درباره هنر ایران گفت: هنر ایران رشته‌ها و شاخه‌های بسیاری دارد که در تمامی این شاخه‌ها هنرمندان ایرانی صاحب نام و متخصص هستند، زمانی که هنر ایران را می‌بینم اصالت در آن موج می‌زند.
نمایشگاه آثار ساسان مویدی
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸
نمایشگاه آثار ساسان مویدی افتتاح شد
نمایشگاه عکس و رونمایی از کتاب ساسان مویدی با حضور جمع کثیری از چهره‌های مطرح حوزه عکاسی، هنرجویان و علاقه‌مندان به این رشته در گالری شماره دو خانه عکاسان ایران افتتاح شد.
بازدید جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری بازدید کردند
السودانی: مجموعه حوزه هنری یادآور دلاوری‌ها شهدای اسلام است
معاون مکتب میهنی سپاه بدر عراق در دیدار هیئت عراقی از حوزه هنری گفت: آثار نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های حوزه هنری یادآوری دلاوری‌ها شهدای انقلاب اسلامی ایران در جبهه‌های حق علیه باطل است. شهدایی که در جنگ تحمیلی نظام بعثی با رهبری صدام و پشتیبانی استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی کرد.
بازدید جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری بازدید کردند
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و شروع مدارس جمعی از فعالان فرهنگی کشور عراق از حوزه هنری دیدار و از فعالیت‌های آن مطلع شدند.
هیئت عراقی
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
بازدید هیئت عراقی از حوزه هنری
تعدادی از اساتید دانشگاه، پژوهشگران علوم اجتماعی و اعضای هیئت علمی و هنری موسسه فرهنگی بغداد از بخش های مختلف حوزه هنری بازدید کردند.
کارگاه‌های سوگواره هنر عاشورایی
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
جزییات کارگاه‌های جدید دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی اعلام شد
کارگاه‌های تصویرسازی، پوستر و نقاشی از سری کارگاه‌های دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در استان‌های سمنان، گلستان، کرمانشاه و خراسان رضوی برگزار می‌شود.
عزاداری هیئت عزادارن سازمان تبلیغات اسلامی در جوار مزار شهدای گمنام حوزه هنری
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
مراسم عزای حضرت سیدالشهدا(ع) درجوار شهدای گمنام حوزه هنری برگزار شد
حجت السلام قمی: ذکر مصیبت امام حسین(ع) روح هنرمند را صیقل می‌دهد/ مومنی‌شریف: ذکر مصیبت سیدالشهدا(ع) روح انسان را خدایی می‌کند
هیئت عزاداری سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در رواق شهدای حوزه هنری به ذکر مصیبت حضرت سیدالشهدا(ع) پرداختند، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: خاصیت ذکر یادآوری است، ذکر مصیبت امام حسین(ع) انسان را از منیت دور می‌کند و این دوری از خودخواهی برای هنرمند بسیار خوب است زیرا روح او را صیقل می دهد.
حسن باستانی
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
باستانی: نگاه مناسبتی و سطحی به تئاتر دینی آفت تئاتر آیینی است
حسن باستانی نویسنده و کارگردان تئاتر معتقد است: عدم توجه به عمق و محدوده بسیار وسیع تئاتر دینی و نداشتن یک نقشه راه مناسب، همه‌چیز را به روزهای منتهی به مناسبت خاص دینی و یا یک آئین و مراسم ویژه موکول می‌کنیم و از آنجا که شاید موظف به ارائه کاری می‌شویم لذا برخوردی شتابزده به صرف آنکه باید کاری صورت گیرد در اغلب اوقات داریم.
میثم سفیدخوش در اختتامیه مدرسه تابستانه درنگ
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸
دکتر سفیدخوش در اختتامیه مدرسه تابستانه درنگ:
سیاست زیبایی شناسانه، بهترین سبک حکومت است
میثم سفیدخوش در اختتامیه مدرسه تابستانه درنگ گفت: کسی که در قله‌ خطیر ایستاده دو سبک را برای سیاست ورزی می‌تواند انتخاب کند که یکی سیاست غیرزیبایی شناسانه و دیگری سیاست زیبایی شناختی است.
رویازی
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸
قولی که عملی شد/ ثبت مالکیت معنوی طرح های ثبت شده در رویازی
بر اساس بسته‌های حمایتی ارائه شده در اولین دوره رویداد رویازی، تمامی طرح‌های ثبت‌نام شده واجد شرایط، در سامانه «ثبت شد» با استفاده از فناوری بلاک چین، ثبت و گواهی‌نامه مالکیت معنوی آن‌ها صادر شد.
سنگری
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
سنگری: وهن و غلو، بزرگ‌ترین آفت عزاداری‌های محرم است
محمدرضا سنگری، عاشوراپژوه و نویسنده کتاب آیینه‌داران آفتاب معتقد است: وهن و غلو، اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین آفت‌هایی است که امروزه در عزاداری‌ها وجود دارد.
عکس
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸
آموزش اتحاد با نمایش «پیک نیک در میدان جنگ» به بچه ها
نمایشی کودکانه که فقط نامگذاری‌اش از نمایشنامه معروف «فرناندوآرابال» به همین نام الهام گرفته شده است. نمایش داستان دو گروه مورچه قرمز و سیاه است که سال‌هاست در جنگ با یکدیگرند حالا بعد از مدت ها پیکنیکی در آن سوی تپه محل زندگی‌شان توسط آدم ها برگزار می‌شود و هر دو گروه قصد دارند به سراغ پس مانده غذاهای این پیکنیک بروند.