جمعه 4 مهر 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:بیست و پنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره
جشنواره تئاتر منطقه‌ای سوره در اصفهان
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶
جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان پایان یافت
زارعی: رسالت سنگینی بر عهده هنرمندان تئاتر است/ راهیابی پنج گروه نمایشی به جشنواره سراسری تئاتر سوره
آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان با حضور هنرمندان، مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.
حسام افروز
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
تئاتر هنر آگاهی‌بخشی اجتماعی است
حسام افروز که با نمایش «قصۀ ظهر جمعه» از استان یزد به پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره آمده، یادداشتی در اختیار پایگاه خبری حوزه هنری قرار داده است.
نمایش های تهرانی راه یافته به جشنواره تئاتر سوره
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
خواجویی: جشنواره تئاتر سوره، كاركرد علمی پیدا كرده است
مسئول واحد نمایش حوزه هنری هرمزگان با تأکید بر لزوم تقویت ابعاد پژوهشی جشنواره و فراهم ساختن شرایط اجرای عموم نمایش ها خاطرنشان کرد: باید با اجرای عمومی آثار، به ماندگاری بیشتر و تأثیرات آن کمک و مردم را با كاركرد هنر نمایش آشنا کرد.
مونا فرجاد
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
فرجاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
تئاتر استان‌ها نیازمند حمایت بیشتر است
مونا فرجاد، عضو هیئت داوران جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان، گفت: لازم است امکانات بیشتر و با کیفیت بهتری در اختیار هنرمندان تئاتر قرار گیرد. اصفهان پتانسیل مناسبی از سوی هنرمندان خود دارد که می‌توان با توجه و رسیدگی بیشتر بهره بیشتری از آن‌ها برد.
جدول برنامه‌های جشنواره‌ی منطقه‌ی ۲ تئاتر «سوره»
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
جدول برنامه‌های جشنواره‌ منطقه‌ ۲ تئاتر «سوره» منتشر شد
جدول برنامه‌های جشنواره‌ منطقه ۲ تئاتر «سوره» که از روز جمعه ۳۰ تیرماه تا روز یک‌شنبه اول مردادماه به میزبانی حوزه هنری خراسان شمالی برگزار می‌شود از سوی دبیرخانه‌ بیست و پنجمین جشنواره‌ سراسری تئاتر «سوره» منتشر شد.
داوران جشنواره منطقه ۲ تئاتر سوره
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
داوران جشنواره منطقه ۲ تئاتر سوره معرفی شدند
سیاوش طهمورث، آرش عباسی و مهدی حاجیان به عنوان داوران منطقه ۲ از بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره کار قضاوت آثار را برعهده خواهند داشت.
نمایش نون واو الف
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
گلچین‌زاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
ابزار پیشرفته امروزی در اختیار هنر قرار بگیرد
حسین گلچین زاده، کارگردان تئاتر «نون، واو، الف و میم» از استان خوزستان، در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان گفت: باید ابزار پیشرفته امروزی را در اختیار هنر قرار داد. با توجه به اینکه ما دارای سابقه زیادی در هنر تئاتر هستیم و میراث گران‌بهای تعزیه و نمایشنامه‌های روحوضی را داریم که می‌توانیم از آن‌ها الهامات خوبی بگیریم.
مهیار هزار جریبی
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
هزارجریبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
حوزه هنری حامی هنرمندان تئاتر استانی است
کارگردان نمایش «سرخ او» که برای شرکت در پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره به اصفهان آمده است، گفت: این سومین دوره‌ای است که در جشنواره تئاتر سوره شرکت می‌کنم. من همه پیشرفت‌های خود در عرصه تئاتر کشور را به نوعی مدیون حوزه هنری و حمایت‌هایش هستم.
ایمان ملکی‌پور
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
ملکی‌پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
نگاه مخاطب تئاتر متفاوت از دیگر هنرهاست
نویسنده و کارگردان نمایش «رنج قالی» که از استان مرکزی در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان حضور دارد، گفت: نمایشنامه «رنج قالی» به سفرهایی که من به مشهد مقدس داشتم مربوط می‌شود. یکی از سفرهای من به مشهد با مشکل روبه‌رو شد و من نتوانستم به مشهد و حرم آقا بروم. سفرهای من به مشهد و حوادث تلخ و شیرینی که در آن رخ می‌داد سبب نگاشتن این نمایشنامه شد.
چادری برای نجیمه
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
نگاهی به نمایشی هرمزگانی از حسن سبحانی
« چادری برای نجیمه» داستانی ساده و دوست‌داشتنی از روزهای جنگ
نمایش « چادری برای نجیمه» به کارگردانی حسن سبحانی و نوشته حسن ذاکری از تولیدات سال ۹۵ واحد نمایش حوزه هنری هرمزگان است که در دومین روز جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با اجرای خوبی روی صحنه رفت.
تئاتر سوره
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
پایان اجراهای نمایش جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در اصفهان
آخرین روز جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با دو اجرا از استان‌های مازندران و یزد پیگیری خواهد شد.
نمایش هفت بچه یهودی
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
تلاشی صادقانه از غزه به روایت نویسنده انگلیسی
چرچیل: «هفت بچه يهودي» رويدادی نمايشي نيست، بلکه رويدادی سياسي است
کاریل چرچیل از نمایشنامه نویسان زن تئاتر انگلستان است، نمایشنامه نویسی که بیش از ۴۰ سال است به عنوان هنرمندی برجسته و مهم شناخته می‌شود. البته چرچیل همواره به عنوان درام نویس حامی فمنیست شناخته شده است و نگاه های جنسیتی او در آثار به وضوح پیداست. چرچیل از دوره‌ای به بعد با گروه‌های تئاتر تجربی همکاری کرد و به تئاتر کارگاهی روی آورد، اما به دور از آثار بسیاری این نویسنده که هر یک جای بحث دارد، اجرای نمایش «هفت بچه یهودی» توسط محمدحسین میرعلایی از استان قم در پنجمین جشنواره منطقه ای سوره(اصفهان) باعث شد به سراغ چرچیل برویم.
اعظم بروجردی
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
بروجردی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
تئاتر استان‌ها نسبت به تهران رشد بیشتری داشته است
عضو هیئت داوری نمایش‌های منطقه‌ای جشنواره تئاتر سوره در اصفهان معتقد است: رشد تئاتر شهرستان‌ها نسبت به تهران بیشتر شده است، چرا که تئاتر تهران به گیشه وابسته شده و برای حفظ گیشه تنها سرگرم کردن و خنداندن مردم را هدف قرار می‌دهد.
شیرین بینا
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
یادداشت شیرین بینا برای جشنواره تئاتر سوره
اخلاق محور اصلی است
شیرین بینا، عضو هیئت داوری جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره که در اصفهان در حال برگزاری است، یادداشتی در اختیار پایگاه خبری حوزه هنری قرار داده است.
شیرین بینا
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
بینا در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
جشنواره «سوره» اقدامی مثبت در راستای رشد تئاتر کشور است
شیرین بینا، داور جشنواره منطقه‌ای سوره در اصفهان، گفت: برگزاری جشنواره تئاتر «سوره» اقدامی مثبت و درست در راستای رشد تئاتر کشور است. هدف اصلی جشنواره و حوزه هنری از برگزاری آن ایجاد تعامل میان هنرمندان تئاتر استان‌ها در سراسر کشور است.