شنبه 10 خرداد 1399
نتیجه جستجوی کلیدواژه:اسماعیل مجللی
یادداشت اسماعیلی مجللی در باب نوروز
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت اسماعیل مجللی در باب نوروز؛
نوروز وجه مشترك همه گروه‌های قومی و اعتقادی است
نوروز جشن و آيينی است برخاسته از مجموعه شرايط طبيعی و بن مايه‌های اعتقادی مردمان فلات ايران كه در پهنه جغرافيايی فرهنگی ايران، بی وابستگي به هيچ قوم و مذهب و گروه خاص در جان فرهنگ مردم نشسته است.
تعزیه
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
تعزیه، هنر انقلابی
اسماعیل مجللی، پژوهشگر تعزیه و نویسنده کتاب «شبیه نامه»، گفت: تعزیه یک هنر انقلابی است و انقلاب، نجات‌دهنده اصلی این هنر ارزشی است.
اسماعیل مجللی
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
تعزیه، هنری انقلابی
اسماعیل مجللی، پژوهشگر تعزیه و نویسنده کتاب «شبیه‌نامه»، گفت: تعزیه نهالی بود که در عهد قاجاریان کاشته شد، پهلوی او را خشکاند، اما انقلاب اسلامی این هنر ارزشی را آبیاری کرد و جان تازه‌ای در کالبد آن دمید.
چهارشنبه سوری
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
اندر احوالات چهارشنبه‌سوری
از مراسمی که با آتش و جشن‌های نوروزی بستگی مستقیم دارد، آتش‌افروزی در چهارشنبه‌سوری است که در واقع آغازی بر مجموعه آیین‌ها و جشن‌های نوروزی است .
زیارت رفتن با پای پیاده
شنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۶
اندک تأملی در باب زیارت رفتن با پای پیاده
اربعین حسینی روز ۲۰ ماه صفر و چهلمین روز شهادت امام حسین(ع)، مشهور است که اسرای کربلا در این روز در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن سیدالشهدا به کربلا آمده‌اند.
شب قدر
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
امشب شب قدر تست بشتاب
لیلة‌القدر و شب قدر، همان شبی است كه در آن دست به دعا برمی‌داریم. سه اتفاق نزول یك‌باره قرآن، تقدیر زندگی یك ساله آینده انسان‌ها و ضربت خوردن و شهادت مولای متقیان علی(ع) از اتفاقات شب‌های قدر است. همچنین بخشش گناهان انسان‌ها توسط خداوند متعال، رویكرد بزرگی است كه در این شب رخ می‌دهد.