چهارشنبه 3 بهمن 1397
نتیجه جستجوی کلیدواژه:ابوالفضل زرویی نصرآباد
مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
فرید زاده:
نکوداشت زرویی نصرآباد ادای دین ادبیات طنز و جایگاه اوست
مدیر اجرایی آیین نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد در معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران گفت: نکوداشت و مسابقه ادبی درباره شخصیت ابوالفضل زرویی نصرآباد ادای دینی است که دانشگاه تهران و دانشجویانش نسبت به این شخصیت برجسته ادبی احساس می کنند و به نوعی ادای دینی به ادبیات طنز است.
مراسم چهلمین روز درگذشت  مرحوم ابوالفضل زرویی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
مراسم چهملین روز درگذشت ابوالفضل زرویی برگزار شد
زائری: مرحوم زرویی معرفتی عمیق نسبت به اهل بیت(ع) داشت/ توشه همه انسان‌ها در روز قیامت حق است
مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد زرویی نصرآباد امروز چهارشنبه ۱۹ دی‌ماه در حوزه هنری برگزار شد.حجت الاسلام زائری درسخنانی درباره این شاعر و طنزپرداز گفت: من در آخرین سفری که به کربلا داشتم تماس گرفتم تا از مرحوم ابوالفضل زرویی خداحافظی کنم، او به من پیغامی داد که به حضرت عباس(ع) سلام برسانم؛ آنجا دریافتم او تا چه اندازه معرفتی عمیق به اهل بیت(ع) دارد.
موسوی گرمارودی
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
گرمارودی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی نصرآباد پیشتاز عصر خود بود
موسوی گرمارودی، شاعر، درباره ویژگی شخصیت و قلم مرحوم زرویی نصرآبادگفت: شخصیت زرویی نصرآباد بسیار ممتاز و منحصربه‌فرد بود؛ ایشان با تفکری که داشت از مظاهر و مشاهیر عصر خود بسیار پیشتاز بود.
حسین رفیعی
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
حسین رفیعی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
نکته‌سنجی از ویژگی‌های بارز قلم زرویی نصرآباد بود
حسین رفیعی، بازیگر و مجری تلویزیون، درباره شخصیت و قلم زنده‌یاد زرویی نصرآباد گفت: امروز بسیار متاسفم که جامعه فرهنگی، ادبی و طنز کشور زرویی نصرآباد را در میان خود ندارد، او انسانی بسیار نکته‌سنج و دقیق بود و از همین رو جای چنین انسان بزرگی در حوزه ادب، همچون سایر بزرگان پر نخواهد شد.
ناصر فیض
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
ناصر فیض در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی نماینده واقعی طنز ایران است
ناصر فیض، طنزپرداز، درباره ویژگی شخصیتی زنده‌یاد زرویی نصرآباد گفت: زرویی نصرآباد با مراعات انصاف، اخلاق و کرامت انسانی نماینده واقعی طنز ایران است. او با تسلط بر همه گونه‌های ادبی در عمر کوتاهش دستاوردهای بزرگی را برای ادبیات کشور به ارمغان آورد.
انتظامی
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
حسین انتظامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی قلم عبید و دهخدا را زنده نگه داشت
حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، درباره زنده یاد ابوالفضل زرویی گفت: فقدان بزرگانی چون ابوالفضل زرویی نصرآباد برای جامعه ادبی کشور هیچ‌گاه پُر نخواهد شد؛ به راستی که او قلم عبید و دهخدا را زنده نگه داشت و توانست طنز کشور را به‌ویژه بعد از انقلاب به یک سرانجام و پختگی برساند.
اوالفضل زرویی  نصرآباد
یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
جزئیات مراسم چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد زرویی نصرآباد اعلام شد
مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد زرویی نصرآباد چهارشنبه ۱۹ دی‌ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.
نادر خطایی
شنبه ۱ دی ۱۳۹۷
نادر خطایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
طنز ایران تا ابدیت مدیون مرحوم زرویی نصرآباد است
نادر خطایی، طنزپرداز، درباره ویژگی شخصیت و قلم مرحوم زرویی گفت: ابوالفضل زرویی سومین اتفاق بزرگ طنز بعد از انقلاب را رقم زد و کاری کرد که امروز بسیاری از شاعران به شکل تخصصی به سرودن شعر طنز روی بیاورند. از همین رو، طنز ایران تا ابدیت مدیون مرحوم زرویی نصرآباد است.
یک صدو چهل و نهمین شب شعر در حلقه رندان
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
داریوش کاردان در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی نصرآباد جمیع صفات خوب بود/ نمی‌دانم بعد از زرویی چه بر سر طنز می‌آید
داریوش کاردان، طنزپرداز، بازیگر و مجری تلویزیون، درباره شخصیت ابوالفضل زرویی نصرآباد گفت: خوش‌رویی، خوش‌قلبی، مهربانی و عمل به حرف خود از مهم‌ترین ویژگی‌های اخلاقی مرحوم زرویی بود و از همین رو ایشان را می‌توان جمیع صفات خوب نامید.
یکصدو پنجاهمین محفل در حلقه رندان
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
«در حلقه رندان» با یاد زنده یاد زرویی نصرآباد برگزار شد
فیض: در هیچ دوره‌ای طنز این‌گونه جدی گرفته نشد/ امینی: زرویی طنزپرداز را همچون دکتری متخصص می‌دانست
یکصدوپنجاهمین برنامه «در حلقه رندان» با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد، یک‌شنبه ۲۵ آذرماه در حوزه هنری برگزار شد.
در حلقه رندان
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
ادای دین به بنیان‌گذار «در حلقه رندان»
صد و پنجاهمین محفل طنز «در حلقه رندان» روز یکشنبه ۲۵ آذرماه با ادای احترام به موسس آن، زنده یاد ابوالفضل زرویی نصرآباد در حوزه هنری برگزار می‌شود.
عبدالجبار کاکایی
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
عبدالجبارکاکایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
مانند زرویی در عرصه طنز در ۱۰۰ سال گذشته نداشته‌ایم
عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه‌سرا، درباره مرحوم زرویی نصرآباد گفت: با توجه به آثار به جای مانده، قریحه، ذوق و دانش در ۱۰۰ سال گذشته مانند زرویی نصرآباد در عرصه طنز نداشته‌ایم.
زرویی نصرآباد
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷
آیین بزرگداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد در نصرآباد تفت استان یزد برگزار شد
مراسم بزرگداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد، پژوهشگر، شاعر و طنزپرداز برجسته کشور، ۱۶ آذر در موطن اصلی وی، دهستان نصرآباد شهرستان تفت استان یزد برگزار شد.
استاد احمد
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷
مهدی استاداحمد در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
نجابت و شیرینی دو شاخصه مهم شعر زرویی است/ قبل مرحوم زرویی شعر طنز جدی گرفته نمی‌شد
مهدی استاداحمد، شاعر، درباره ویژگی شعر مرحوم زرویی نصرآباد گفت: شعر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد ویژگی‌های بسیار دارد که مهم‌ترین شاخصه آن نجابت و شیرینی آن است که نمی‌توان هر یک را نادیده گرفت؛ زیرا قلم و طنز او به نحوی بسیار شیرین است و شما در بسیاری از عبارات نجابت و حیا را نیز بهخوبی احساس می‌کنید.
یک صدو چهل و نهمین شب شعر در حلقه رندان
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام زائری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
زرویی نصرآباد ادیبی جامع‌الاطراف بود
حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، درباره ویژگی شخصیتی زرویی نصرآباد گفت: زرویی نصرآباد ادیبی جامع‌الطراف بود. امروز بسیاری او را به عنوان یک طنزپرداز می‌شناسند؛ در حالی که تسلط او بر متون کهن و مسائل آیینی و مذهبی نشان می‌دهد که او نه تنها در طنز بلکه در گونه‌های مختلف ادبی مسلط بوده و به‌راستی یک ادیب جامع‌الاطراف است.